Berwick Fields Primary School

Staff

Principal Team

Caz O’Reilly (Assistant Principal), Cate McKenzie (Principal), Kelly Utting (Assistant Principal)

Admin Team

Veronica Edmonds, Tracy McGavigan, Leearna Crowl, Kelly Carbone, Donna Eggelstone (First Aid), Erica Aristotelous (Business Manager)

Wellbeing Team

Chrissy Clode (Leading Teacher – Wellbeing and Inclusion), Emmalee Keegan (Youth Worker), Carmel Holden (Chaplain – ChiPS), Ben Boersma (Acting Leading Teacher – Wellbeing)

Principal Team

Caz O’Reilly (Assistant Principal), Cate McKenzie (Principal), Kelly Utting (Assistant Principal)

Admin Team

Veronica Edmonds, Tracy McGavigan, Leearna Crowl, Kelly Carbone, Donna Eggelstone (First Aid), Erica Aristoptelous (Business Manager)

Prep

Justine Smith-Clark, Cherie Caserta, Emily Young, Libby Tamlin, Tracie Burton

Year 1

Madeleine Carroll, Leanne Vancuylenburg, Lisa Leighton, Shae Boersma, Alison Ackerley, Emma Griffiths

Year 2

Dan Alexander, Tegan Sheldon, Cass Hubalek, Fiona Pitts, Yasmin Thompson

Wellbeing Team

Chrissy Clode (Leading Teacher – Wellbeing and Inclusion), Emmalee Keegan (Youth Worker), Carmel Holden (Chaplain – ChiPS), Ben Boersma (Acting Leading Teacher – Wellbeing)

Prep

Justine Smith-Clarke, Cherie Caserta, Emily Young, Libby Tamlin, Tracie Burton

Year 1

Madeleine Carroll, Leanne Vancuylenburg, Lisa Leighton, Shae Boersma, Alison Ackerley, Emma Griffiths

Year 2

Dan Alexander, Tegan Sheldon, Cass Hubalek, , Fiona Pitts, Yasmin Thompson

Year 3

Donna Rowe, Leonie Francois, Manpreet Kaur, Emily Danby, Jessie Hare (not pictured)

Year 4

Ashley Jacobs, Collette Griffith, Kate Malone, Nicole Flanagan, Brittany Sanderson, Hannah Robinson-Cook, Holly Lawton (not pictured)

Year 5

Amy McGavigan, Jess Marson, Shorni Dunn, Bec Cowman, Natalie Hynd, Petrina Blackmore, Mandy Davis

Year 3

Donna Rowe, Leonie Francois, Manpreet Kaur, Emily Danby

Year 4

Ashley Jacobs, Collette Griffith, Kate Malone, Nicole Flanagan, Brittany Sanderson, Hannah Robinson-Cook, Holly Lawton (not pictured)

Year 6

Peter Stoiloudis, Shelley Chuck, David Campbell, Steph Lynch, Bec Solomon, Jo Brown, Colleen Davies

Specialist Team

Carol Ray (Performing Arts), CJ Campbell (PE), Mick Holden (STEM), Sara Fleming (Visual Art), Nichola Pitcher (Kitchen), Lucy Mills (PE), Lanlan Zou (Mandarin), Bianca Banks (Lead Learner Release/PE), Amy Tivendale (PE), Ben Boersma (Environmental Science). Not Pictured – Shelley Chuck (Digi Tech), Sarah Sarvas (Performing Arts), Maddison Holden (Lead Learner Release), Sarah Crawford (Lead Learner Release/PE)

Year 5

Amy McGavigan, Jess Marson, Shorni Dunn, Bec Cowman, Natalie Hynd, Petrina Blackmore, Mandy Davis

Year 6

Peter Stoiloudis, Shelley Chuck, David Campbell, Steph Lynch, Bec Solomon, Jo Brown, Colleen Davies

Specialist Team

Carol Ray (Performing Arts), CJ Campbell (PE), Mick Holden (STEM), Sara Fleming (Visual Art), Nichola Pitcher (Kitchen), Lucy Mills (PE), Lanlan Zou (Mandarin), Bianca Banks (Lead Learner Release/PE), Amy Tivendale (PE), Ben Boersma (Environmental Science). Not Pictured – Shelley Chuck (Digi Tech), Sarah Sarvas (Performing Arts), Maddison Holden (Lead Learner Release), Sarah Crawford (Lead Learner Release/PE)

PMSS Team

Nicole Boyd (Learning Specialist), Wayne Spilsbury (Learning Specialist), Anita Green (Leading Teacher – Maths)

PMSS Team

Nicole Boyd , Wayne Spilsbury , Anita Green (Leading Teacher – Maths

EAL Team

Shereen Athanasios, Rachelle Claasz

Education Support

EAL Team

Shereen Athanasios, Rachelle Claasz

Education Support

Therapy Dog

Mila